BİZ KİMİZ

Ekibi yakından tanıyalım
Yöngün Keymen
Composer

Yöngün Keymen

1972 yılında İstanbul'da doğmuş olan Yöngün Keymen, 15 yaşından itibaren bilgisayar destekli müzik yapmaya baslamıştır. İlk profesyonel anlamda 1989 yılında MELKI V.A.P.P. stüdyolarinda ses teknisyeni ve synthesizer programlayıcısı olarak sektöre adımını atan besteci ilerleyen dönemlerde, 3 sene kadar Fahir Atakoğlu ve Riza Erekli'nin asistanlığını yapıp ardından, 1991'de Murat Uzunal'ın “Yangın Var” isimli çalışmasında tek başına ilk albüm aranjörlüğünü gerçekleştirmiştir. Bu albümde dört parçanın da bestecisi kendisi olmuştur.

1994 Kasım'da “Her Daim Yonca” isimli albümün düzenlemelerini ve prodüktörlüğünü üstlenmiş, bu albümde de 2 parçanın bestecisi olmuştur. Daha sonra Panorama-İstanbul 2000 Stüdyosu-Arı Yapım Ses kayıt stüdyolarında aranjör kimliği ile 1995 yılına kadar çalışmalarını sürdürmüştür. 1990'de jingle demo çalışmasını biraktiği Müzikotek firmasıyla 1996'da Müzikotek stüdyosunda TV ve radyo jingle'ları hazırlamak üzere çalışmaya baslamıştır. Halen besteci, jingle yazarı ve prodüktör olarak çalışmakta olan bestecinin Müzikotek için bestelemiş olduğu 5 Müzik Bankası CD'si, 350 bölümden fazla dizi müziği ve 1000 üzeri jingle ve jenerik çalışması bulunmaktadır.

Composer

Alper Yalçın

1980 yılında İstanbul’da doğmuş olan Yalçın 1988'de ilkokul yıllarında yarı zamanlı piyano eğitimiyle müziğe başlamıştır, 1994'de Kadıköy Anadolu Lisesi yıllarında gitar eğitimine başlamış ve lise gruplarında yer almıştır. Yine lise yıllarında birçok konser veren Alper Yalçın 1999'da ilk stüdyo çalışmasını Liqweed grubu ile yapmıştır. Roxy müzik günlerinde finale kalan grup 2000 yılındaki stüdyo çalışması ile son bulmuştur. “Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nü 2005 yılında tamamlamış ve üniversite yıllarında bilgisayar ile kayıt teknikleri üzerine ilgisini arttırmıştır. 2005 – 2006 arasında Full Sail School of Recording Arts’da Recording Arts programına katılmıştır. Full Sail de kaldığı süre sonunda “Associate of Science in Recording Arts” programını üstün başarı ile tamamlamış ve “ProTools- Expert Sertificate of Music and Post Production” sertifikalarını ayrıca almıştır. Full Sail’da ögrenim gördüğü yıllarda “Recording and Mixing Music” ve “Film and Post Production” konularinda iki tane birincilik ödülü bulunmaktadır.

2007 yılında Müzikotek M.I.K.I stüdyolarında besteci, jingle yazarı ve prodüktör ve ses mühendisi olarak çalışmaya başlamıştır. Müzikotek çatısı altında çalıştığı iki yil süresince birçok jingle ve dizi müziklerine imza atmış, bunların dışında Brass Manoeuvers(2007) , 2 Saz 2 Styles (2008), Ramazan (2008) albümlerinde ses mühendisi ve Dağhan Baydur’un yanında yardımcı prödüktör olarak görev yapmıştır. Müzikotek bünyesinde Well known Tunes 2008 albümünü besteci yorumcu olarak tamamlamıştır. Kayıtlarını M.I.K.I stüdyolarinda gerçeklestirdiği “NEM- K R I S T A L I Z E” albümü Alper Yalçın’ın ilk prodüktörlük çalışması olmuştur.

Halen besteci, jingle yazarı ve prodüktör olarak çalışan Yalçın çalışmalarını 2009 yılında Yöngün Keymen ile kurduğu Melodrome Music Production bünyesinde devam ettirmektedir.

Alper Yalçın